SPONSOR

_________________________________________________________________________________________
 Lagsmeisterskap og dugleigsmerke-skyting 200 m.

Søndag 15 okt. kl. 11:00.

Vert kun skyting på 200 m.

__________________________________________________________________________________________

Osterøystemnet bane 2017

Med 347p. vart John Olav Ågotnes vinnar av Osterøystemnet kl. 3-5, for 3. år på rad.    

  
   Gratulerer!


________________________________________________________________________________________

Samlagsstemnet felt 2017


Då er grovfelten avvikla under fine forhold etter avlysning 2. april pga tåke.
John Olav Ågotnes vart samlagsmeister med 42/06. Nr. 2 vart Elisabeth Skudalsnes fulgt av Eirunn Ø Søyland på 3. plass.

Alle resultat er å finna her

_____________________________________________________________________________________

Jaktfelt 2017

Første jaktfeltstemne vert 23. april.

Sjå aktivitetsplan under "Nyheter"

__________________________________________________________________

Lagsmeisterskap 15 M.

14. og 16. februar kl. 18:00 begge dagar.

Fin moglegheit til å prøva seg på stemne for dei som ikkje har gjort det før. Alle er vekomne! :)

Resultat her

_______________________________________________________________________________________________

John Olav Ågotnes vinnar på Osterøystemnet!


Alle resultata finn de her.

________________________________________________________________________

Osterøyfelten 2016



____________________________________________________________________________
SAMLAGSMESTERSKAP SKIFELT 2016


____________________________________________
 LAGSMEISTERSKAP MINIATYR 2016



________________________________________________________________________________________

Osterøystemnet bane 2015



________________________________________________________________________________________

Osterøyfelten 2015


________________________________________________________________________________________

Harald Gytaas samlagsmeister i miniatyr kl. V55!


____________________________________________________________________________

Samlagsstemnet bane 2014


Rune Seim samlagsmeister på bane 2014!




                     


_________________________________________________________________________

Lagsmeisterskap felt 2014

Bjørn Ove Aakre vart lagsmeister!
 
 
 
_________________________________________________________________________________

Osterøystemnet felt 2014

Me takkar alle som tok turen til Osterøy i ruskeværet!
Kjekt å sjå at alle beheldt det gode humøret trass i at ein vart både våt og kald.

Andreas Seilen frå Åsane/Hordvik vart nr. 1 på grovfelten med 30/17, ein innertreff betre enn nr. 2 Sigmund Våge frå Vareld. Desse var dei einaste som hadde 30 treff på grovfelten.

Klassevinnarar ellers vart:
Grovfelt
Kl.1      Bernt Fjordheim, Seim 27/10
Kl.2      Hans Martin Eide, Tysse 22/02
Kl.V55  Bjørn Ove Aakre, Osterøy 29/12

Finfelt
Kl.R      Even Våge, Osterøy 30/13
Kl.ER    Markus Andreas Aadland, Tysse 30/27
Kl.J       Anna Vedå, Osterøy 29/21
Kl.V65  Malvin Ågotnes, Sartor 30/26
Kl.V73  Magne Nordvik, Tysse 30/22

Resultata finn de her


___________________________________________________________________________________________

Stor deltaking på lagsmeisterskapet 15M.

39 deltakarar er veldig bra! Ekstra kjekt at så mange unge lovande skyttarar er med.

Even Rongved vart best i kl. 3-5 med flotte 244 poeng som er ny pers

Desse vart klassevinnarar:

Kl. Rekrutt: Even Våge - Kl. ER: Kenneth Tysse Lundblad - Kl. J: Markus Gjelsvik Løtveit
Kl. V73: Anders Myking - Kl. V55: Harald Grytaas
Kl. 4: Even Rongved - Kl. 3: Adrian Hanstveit Hjellvik - Kl. 2: Tor Helge Våge - Kl.1: Onar Hjellvik
 
Alle resultata kan de sjå her

___________________________________________________________________________________________

Lagsmeisterskap Miniatyr

Det vert arrangert lagsmeisterskap i miniatyr tysdag 28/1 og torsdag 30/1!

Stad Osterøy ungdomskule i kjellaren - kl. 18:00 begge dagar.
Påmelding ved oppmøte.

_________________________________________________________________________________________

Lagsmeisterskap bane 2013

Resultater


_________________________________________________________________________________________

Veteranstemnet 2013

Klassevinnarar:

Kl. V73:Steinar Eidsvik, Os skl.
Kl. V65: Arne Berge, Norheimsund og Øystese skl.
Kl. V55: Harald Grytaas, Osterøy skl.

Fullstendige resultatlister finn de under:

Innleiande skyting 100 m. kl. V65 og V73


________________________________________________________________________________________


Osterøystemnet bane 4. mai

John Olav Ågotnes vart nr. 1 i klasse 3-5. med 345 poeng. Vegard Solhaug, Aurland Skyttarlag vart nr.2 med same poengsummen men med 1 sentrums-tier mindre.

Ellers må me spesielt gratulera vår eigen Jonas Bernes som sigra i kl. ER og skaut 350 poeng for første gong!
Klassevinnarar:
3-5: John Olav Ågotnes, Sartor Skyttarlag
V55: Berge Legland, Seim Skyttarlag
V73: Arnold Haugen, Fana Skyttarlag
V65: Gustav Frantzen, Åsane/Hordvik Skyttarlag
Junior: Marius Vatnøy, Seim Skyttarlag
ER: Jonas Bernes, Osterøy Skyttarlag
R: Ole Kristian Ågotnes, Sartor Skyttarlag

__________________________________________________________________


Arthur samlagsmesiter i feltskyting!

Me gratulerer!



_________________________________________________________________________________________
 

Osterøystemnet felt 2013

 

Arthur Kaarstad skaut best på grovfelt med 30/19 framfor John Borge 29/17 og John Olav Ågotnes 29/13.

Kl. V55 vart vunne av Alf Høysæter med 27/14.

 

På finfelt vart desse klassevinnarar:

Kl. R:   Markus Nyhammer Haugen 25/08

Kl. ER: Nora Grønsdal 30/23

Kl. J:    Marius Vatnøy 30/24

V65:    Malvin Ågotnes 30/26

V73:    Solveig Solbakken 30/19

 

Alle resultat ligg her: fin-felt-30-skudd.pdf

                            grov-felt-30-skudd.pdf

 

Me takkar alle deltakarane for oppmøte og ynskjer velkomen tilbake!

 

________________________________________________________________________________________________

Aktivitetsplan 2013 er oppdatert!
Nye datoar for jaktfelt er lagt til.



________________________________________________________________________________________
Magne Lysen vant Osterøystemnet 2012!

 


 

Magne Lysen, Tørvikbygd 345 (21*) tok ein knepen seier framfor John Olav Ågotnes, Sartor 345 (19*).
Birgit Rønningen, Åsane/Hordvik 344 (16*) vart nr. 3.

 

Klassevinnarar:

200 m.

Kl. 5 - Magne Lysen, Tørvikbygd.

Kl. 4 - Harlad Brekke, Strandebarm.

Kl. 3 - Arne Fossberg, Bergen Nordre.

Kl. 2 - Hans Kristian Birkeland, Osterøy.

100 m.

Kl. R - Martin Lone Myhr, Lindås.

Kl. ER - Stine Haagheim Vindal, Bergen.

Kl. J - Marius Vatnøy, Seim.

Kl. V65 - Magne Nordvik, Tysse.

Kl. V73 - Arnold Haugen, Fane.

 


Me takkar alle for frammøte og ynskjer velkomen igjen! 


________________________________________________________________________________________

Samanlagtsiger til Arthur og Even i feltkarusellen
 

Arthur Kaarstad har vore i kjempeform på feltskytinga i år. 
Han avslutta med 30/18 og siger i det siste stemnet på Tysse og vart suveren samanlagtvinnar
framføre John Olav Ågotnes.

 

Even Rongved sikra sigeren samanlagt i juniorklassen etter ein fin 2. plass på Tysse.

 

Me gratulerer!

 

Sjå alt om årets felkarusell her:

 




________________________________________________________________________________________

 

 

Osterøystemnet felt i Bruvikdalen
 

Adrian Hanstveit Hjellvik med siger på grovfelt.

Sjå reportasje og resultata på Bruvik si heimeside:

 


 

________________________________________________________________________________________

Hordastemnet felt
 
Gratulera til Vanja Vedå, Markus Gjelsvik Løtveit og Even Rongved som vart nr. 1 i lagskyting rekr./junior!
 
Arthur Kaarstad skaut glimrande på grovfelt og låg på skive 1. i finalen etter 30/15 i hovudskytinga.
I finalen vart det diverre ikkje fullklaff...
 
Resultata finn de her:
 
________________________________________________________________________________________

Flott innsats på samlagsstemnet felt
 
Det vart ein flott dag i Strandvik for Osterøy sine skyttarar på samlagsstemnet i feltskyting. 
 
Aslak Dyrkolbotn vart samlagsmeister i kl. V73.
Arthur Kårstad tok 3. plassen på grovfelt derJohn Olav Ågotnes var klar vinnar.
Også rekruttane gjorde sine saker bra. Anna Vedå og Markus Gjelsvik Løtveit i kl. ER,
Vanja Vedå og Even Rongved i kl. J kom alle til finalen og tok 2. og 3. plass i lagskyting.
 
Alle resultat finn de her: smfelt2012res.pdf
 
________________________________________________________________________________________

Magnus Åagotnes vinner av årets Osterøyfelte
I strålande vær var det Magnus Ågotnes frå Sartor som oppnådde det beste resultatet i kl. 2-5-V55 med 30/18. På plassane bak fulgte Alf Høysæter frå Tysse med 30/15 og vår eigen Arthur Kårstad med 30/14.
Av våre eigne skyttarar kan me spesielt gratulera Even Rongved og Aslak Dyrkolbotn som vann sine klassar.
 
Takkar alle for oppmøte og flott innsats!
 
Klasse vinnarar: 
Grovfelt:
Kl. 1 - Øystein Helle, Fana 14/03
Kl. 2 - Magne Høysæter, Tysse 22/06
Kl. 3 - Steinar Sørensen, Fana 26/13
Kl. 4 - Arvid Austefjord, Os 28/14
Kl. 5 - Magnus Ågotnes, Sartor 30/18
Kl. V55 - Alf Høysæter, Tysse 30/15
 
Finfelt:
Kl. R - Ole Kristian Ågotnes, Sartor 29/14
Kl. ER - Nikolai Nordvik, Tysse 30/23
Kl. J - Even Rongved, Osterøy 28/14
Kl. V65 - Gustav Frantzen, Åsane/Hordvik 30/20
Kl. V73 - Aslak Dyrkolbotn, Osterøy 30/21
 
Fullstendige resultatlister under "RESULTATER" i menyen til venstre.
_________________________________________________________

God skyting på lagsmeisterskapet i felt
 
Aller mest imponerte Arthur med 30/23 på grovfelt og Markus med 30/16 på finfelt.
 
Sjå alle resultat her: lagm. felt 2012.doc
 
________________________________________________________________________________________________
 

Aslak vestlandsmester!
              
                                                         
Aslak var suveren i kl. V73 under årets vestlandsstemne på bane som gjekk av stabelen i Førde. Han fekk 250 poeng etter innleiande skyting og toppa det heile med å skyta glimrande 100 poeng i omgangen med 9 innertreff!
Me gratulerer!
 
Link til alle resultat er her: http://forde.skytterlag.no/
________________________________________________________________________________________________

Suksess på Sunnhordlandstreffen
 
Sunnhordlandstreffen er eit trippelstemne arrangert av h.h.v. Bremnes, Bømlo og Stord Skyttarlag.
Aslak imponerte med å vinna alle tre stemna og var suveren samanlagt. Han oppnådde 350 poeng både på Stord og Bømlo sitt stemne og avslutta med 349 på Bremnes!
Adrian starta like bra som Aslak på Stord og fekk 350 poeng og siger også han. Ein liten nedtur vart det på Bømlo der ikkje alt stemte og han endte med 342 poeng og 5. plass. På Bremnes klaffa det betre igjen og han tok ein ny siger med 348 poeng. Dette gav andre plass samanlagt etter Harald Brekke frå Strandebarm.
Med 5 sigrar av 6 mogelege må me sei at innsatsen er meir enn godkjent, gratulerer!

Hordastemnet 2011
Mange fine resultat for våre skyttarar.
Best plassering oppnådde Harald Grytaas med 3. plass i kl. V55.
 
 
Følg linken til Fana Skytterlag for reportasje og resultater:
 

Aslak nr. 10 samanlagt i Lerum cup
Aslak var blant favorittane i kl. V73 men vart til slutt nr. 10.
Beste enkeltresultat oppnådde han i Sogndal med 350 p. og 26 innertreff, der vart han nr. 2. 
 
Her er alle resultat:
 

 

John Borge Osterøymeister på bane
Det var ikkje den store deltakinga men flott innsats av dei som deltok i laurdagens stemne.
John Borge frå Bruvik imponerte med 345 poeng! Med det vann han kl. 3-5suverent framføre Arthur Kårstad og Bjørn Ove Aakre. I kl. V55 vart Harald Grytås Osterøymeister med 343 poeng.
På 100 m.vart desse Osterøymeister: Aslak Dyrkolbotn kl. V73, Oddvar Hannisdal kl. V65,  Adrian Hanstveit Hjellvik kl.J, Mrtin Tysse kl. ER og Markus Gjelsvik Løtveit kl. R.
 
Alle resultat ligg her:
 

Osterøystemnet 15. mai.
Me takkar dei ca. 100 skyttarane som tok turen til Osterøy for flott innsats!
I kl. 3-5 vart John Olav Ågotnes, Sartor nr. 1 med 345 poeng fulgt av Geir Rosnes, Herdla på 2. plass og Andreas Seilen, Bruvik på 3.
 
Resultata ligg her:
 
100m.pdf  OBS! Resultat i kl. R er ikkje rett, dei riktige ligg her: 100m kl-r.pdf 
 
 
  

Meningsmåling  
  Treffer du ofte kjente på skytebanen? 
Ja
Nei



Jaktfelt 2017

Aktivitetsplan 2017

Samlagsstemnet felt 2017

Kontaktperson for jegrane

Bygdanytt reportasje frå Hatland